Strona 1 z 1

Rzeczpospolita

: (czw) 16 mar 2006, 17:42
autor: enki1975
Co sadzicie o nowym naczelnym Rzeczpospolitej moim zdaniem niedlugo ta gazeta stanie sie tuba propagandy naszego rzadu :?

: (śr) 04 lip 2007, 12:14
autor: Ania
I niestety się stała...


A tutaj prosze :>
Bertold Kittel, dziennikarz śledczy "Rzeczpospolitej", zrezygnował z pracy. Wczoraj wręczył wypowiedzenie Pawłowi Lisickiemu, redaktorowi naczelnemu "Rz" - poinformował "Presserwis".
Chociaż Kittel sam nie chce komentować swojego odejścia, to dziennikarze ”Rzeczpospolitej” twierdzą, że głównym powodem jego rezygnacji była obecna sytuacja w redakcji.

Kittel dzień przed rezygnacją zamieścił na forum w serwisie Goldenline.pl "Testament Kittela". Na początku tekstu pisał o dawnych dobrych czasach ”Rzeczpospolitej”, a skończył sformułowaniem dającym do zrozumienia, że nie jest to już ”wzór niezależnego dziennikarstwa i symbol polskiego dziennikarstwa śledczego”.

Wpis z serwisu opublikował "Dziennik". Wczoraj rano doszło do spotkania Kittela z kierownictwem redakcji, m.in. Pawłem Lisickim, na którym próbowano wyjaśnić sytuację. Po tym spotkaniu Lisicki zebrał zespół działu krajowego i zapowiedział, że Kittel opublikuje w "Rz" oświadczenie, odpowiadając "Dziennikowi".

Zespół zadał naczelnemu kilka pytań, m.in. dlaczego po odesłaniu do kierownictwa teksty są tak przeredagowywane, że w druku autorzy w ogóle ich nie poznają i dlaczego gazeta prezentuje jednostronne, prorządowe opinie. Na pierwsze pytanie Lisicki miał odpowiedzieć, że "to niemożliwe", a na drugie, że "jak się komuś nie podoba, to nie musi pracować w tej redakcji".

O godzinie 15 odbyło się kolejne spotkanie działu krajowego z Piotrem Gabryelem, zastępcą redaktora naczelnego "Rz". Oznajmił on zespołowi, że Kittel zrezygnował z pracy w redakcji i na łamach gazety nie ukaże się jego oświadczenie. Na dziś zapowiedziano opublikowanie wyjaśnienie Pawła Lisickiego.

: (wt) 06 sty 2009, 20:47
autor: Poland
Ja jestem wnerwiony na nich dodatkowo z tego powodu że wyrzucili ze swojego dodatku program ośrodków TVP których "Tele Rzeczpospolita" wcześniej prezentowała w pełniej niż inni formie.

: (czw) 22 paź 2009, 15:35
autor: Kasztelan
Zmarł Maciej Rybiński, wieloletni felietonista ,,Rzeczpospolitej'', celny komentator polityczny, dziennikarz. Był także współscenarzystą serialu ,,Alternatywy 4''. Miał 64 lata.

Będzie nam go brakować. Nie ma ludzi niezastąpionych... :(

: (czw) 22 paź 2009, 15:51
autor: viper
Ostatnio współpracował też z Faktem ;)

Re: Rzeczpospolita

: (wt) 24 lis 2015, 11:43
autor: janekpogwad
MSP bierze się za Hajdarowicza i sprawę przejęcia Presspubliki przez jego spółkę. Sprawdzona zostanie poprawność prywatyzacji. Słusznie.

:arrow: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mi ... jdarowicza